Adaptační kurz na Orlíku

V druhém zářijovém týdnu proběhl tradiční adaptační a stmelovací kurz pro studenty nižšího gymnázia (prima – kvarta), tentokrát na březích Orlíku. Pro primány, sekundány a terciány byl v prvních dnech připraven zajímavý program ve spolupráci s osvědčenou agenturou Jules&Jim. Kvartáni si udělali program se svou třídní učitelkou a zapojili se do příprav programu na druhou polovinu kurzu. Ve středu potom dorazili i kvintáni. I když počasí bylo chladnější, někteří odvážlivci využili i možnosti koupání. Nechyběla samozřejmě ani bojovka a diskotéka, oboje v režii kvartánů. Až na malé nepříjemnosti v podobě lehčích nemocí se akce velmi podařila a byla hodnocena studenty i pedagogy velmi pozitivně. Těšíme se na příští rok! VK (Magda Hausdorová)

Nejlépe celou akci popisuje reportáž studentek primy:
Dne 11. září 2017 se žáci Trojského gymnázia (od primy do kvarty) vydali s agenturou Jules a Jim na adaptační výjezd k Orlíku. Jelo se do tříhvězdičkového hotelu (Hotel U Jezera). Pobyt trval 5 dní. Po celý pobyt nás čekal velmi pestrý program např. různé hry, na konci pobytu se konala kvartány připravovaná rozlučková diskotéka nebo také ve středu přijeli kvintáni a pomohli kvartánům připravovat bojovku. Ve čtvrtek ráno jsme se všichni vypravili na celodenní výlet. Šli jsme 18 km, a když už jsme byli hodně unavení, stavili jsme se v jednom malém městě v obchodě, který jsme skoro celý vykoupili. Nazpět jsme za odměnu jeli lodí. Celý pobyt se nám moc líbil a už se těšíme, až pojedeme příští rok.
Hana Plesnivá, Tereza Vančová (prima)