Ohlédnutí za koncem roku. Školní akademie a Zahradní slavnost 2017

Poslední  den školního roku byl pestrou přehlídkou kulturní  všehochuti. Dopolední akademie nabídla studentům i příchozivším rodičům program, kde zazněly tóny saxofonů, houslí, akordeonu, kytary či libý zpěv; zasmáli jsme se vtipům, užasli nad vědeckými  pokusy, pobavily nás divadelní scénky, videa studentů nebo jsme  se podivovali, co dělají žáci ve výtvarné výchově.
Odpoledne měli všichni možnost strávit u pohárku vína, piva či limonády zahradní slavnost, která se tradičně odehrávala pod stromy hned vedle školní budovy. Ozdoby z bývalých studentských malířských pokusů a malované lampiony ozdobily prostor, kam vcházeli lidé v roztodivných oděvních variacích – dress code slavnosti byl totiž laděn do retro stylu. Příjemnou atmosféru doplnil kulturní program v podobě tanečního vystoupení, koncertu kapely jedné ze studentek oktávy; až do večerních hodin neúnavně vyhrávala cimbálka, která se nezalekla ani počáteční přeháňky.  Anežka K.