Výlet do Českého Krumlova – 7.10.2016

12.10. 2016

V sobotu 7. říjná 2016 jsme se žlutým busem vydaly do Českého Krumlova – bývalého sídelního města mnoha významných českých rodů. Město s jedinečnou magickou atmosférou je od roku 1992 zapsáno mezi památky UNESCO.

Státní hrad a impozantní zámek nad Vltavou s nádhernou věží patří rozlohou (v Česku druhý po Pražském hradě) i architekturou mezi nejvýznamnější památky střední Evropy. K českokrumlovskému zámku patří také medvědi, kteří se tu chovají od dob posledních Rožmberků, lapidárium, Plášťový most a zámecká zahrada s unikátním přírodním divadlem s otáčivým hledištěm.

Okouzlilo nás středověké centrum města nad romantickými záhyby Vltavy: spleť křivolakých  uliček, malebné štíty měšťanských domů, romantická zákoutí, impozantní zámek nad Vltavou, kavárny i středověké krčmy.

Nepřekvapilo nás množství návštěvníků, turistů a vodáků svědčící o velké oblibě a atraktivitě tohoto turistického centra Jižních Čech. Odpoledne jsme strávily v:

1.  Wax Muzeum

Pod náměstím v centru města v Kájovské, v renesančním, nově zrekonstruovaném domě, bylo v květnu 2001 otevřeno nové muzeum voskových figurín.

2.  Muzeum útrpného práva

Na náměstí v historickém jádru města. Mystickou atmosféru celé výstavy dotvářejí voskové figuríny umístěny v autentickém prostředí, zvukové (upálení čarodějnic a poprava mečem) umocňující ojedinělý zážitek z prohlídky sklepení a celé výstavy.
3.  Zrcadlový labyrint
Zrcadlová síň je navržena tak, že vytváří efekt nekonečných chodeb a optických klamů.
Procházející nepozná, která cesta je skutečná a která je jen odraz v některém ze zrcadel.

Výlet to byl časově náročný. Vrátili jsme do Prahy až pod večer.

 

Vita Politiko

Více inspirace zde.

 • Květen 2021
  Po Út St Čt So Ne
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • Rubriky
 • Archivy
 • Nejnovější příspěvky