46. Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2018

4.3. 2018

Studenti primy, sekundy, tercie a kvarty se letos zapojili do 47. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice. Tato celosvětová soutěžní přehlídka je památkou dětským obětem válečných konfliktů a holokaustu. Více než o soutěž se jedná o společenský akt, kdy jsou cestou umění otvírána různá témata, zájem o cizí národy, připomínka historie. Každý ročník výstavy má své speciální téma a letos to byla „voda“, resp. voda nad zlato – tematická volba má své opodstatnění ve vyhlášení desetiletí vody.   K samotné realizaci studenti přistupovali různě – někdo z hlediska vodní techniky, někdo z perspektivy relaxu, někdo experimentoval a pouštěl se do abstrakcí, ale pěkné výsledky měli takřka všichni. Vybrané práce byly zaslány do soutěže. O smyslu výstavy studenti dlouho hovořili a diskutovali, promítalo se také několik přihlášených prací z minulých let – nad těmi většina zúčastněných obdivně pokyvovala. Kdo ví, možná si pojedeme v červnu do Lidic pro medaili nebo čestné uznání, ale i kdyby ne, svůj účel už práce na našich exemplářích jistě splnila.

Anežka Konečná, VV

A. Kymlová. Mytologický vodní tvor (akavarel, pastel, fix)

J. Aleva. Imaginární plavecký stadion v pražské O2 Areně (kresba)