ANKETA pro studenty TG – souhrnné hodnocení

V únoru (9. 2.2018) proběhla na Trojském gymnáziu – v souladu s normami ISO 9001:2015 – anketa coby pomyslná sonda do spokojenosti našich žáků s životem ve škole. Zúčastnilo se 111 žáků od primy po septimu. V dotaznících odpovídali na otázky z oblasti komunikace s pedagogy a ostatním personálem, atmosféry ve škole, výuky, provozu školy a školních aktivit nad rámec běžné výuky.

Důležitým výstupem pro nás beze sporu je, že většina respondentů hodnotila kladně atmosféru ve škole. Na otázku, zda se žáci cítí ve škole příjemně a bezpečně, vesměs všichni odpověděli, že ano. Velmi kladně (ač někdy s drobnými výhradami) jsou též hodnoceny vztahy mezi žáky navzájem, ať již v rámci jednotlivých tříd, nebo napříč školou.

Velmi nás zajímaly výsledky v oblasti komunikace, zejména pak komunikace žáků s třídními učiteli, resp. ostatními pedagogy. Zhruba 65% (resp. 55%) dotázaných odpovídalo kladně, 25% (resp. 38%) má drobné výhrady. Zhruba 10% žáků má pak výhrady velké, nebo jim styl komunikace s učiteli nevyhovuje. Drtivá většina naopak hodnotí velmi kladně komunikaci s vedením školy.

Co se týká samotné výuky, odpovídali žáci poměrně odlišně, což se vzhledem k množství předmětů, počtu vyučujících a rozdílů v přístupu jednotlivých žáků k učivu, dalo očekávat. Nicméně u všech 6 otázek v této oblasti bylo vždy kolem 50% kladných odpovědí.

Většina našich žáků oceňuje aktivity a činnosti nad rámec běžné výuky.

K otázkám týkajícím se provozu školy (rozvrh hodin, společné prostory, materiální vybavení…) se zhruba polovina dotazovaných vyjádřila kladně, zbylí měli drobné výhrady. Celkově nás výsledky mohou naplňovat lehkým optimismem, ale jsme si vědomi rezerv i toho, že stále je co vylepšovat. Je pochopitelné, že žáci dokáží vznést nároky vůči škole, na které studují. Vždyť jsou k tomu systematicky vedeni a to je dobře.

Veronika Klausová, asistentka ředitele
Radim Jendřejas, ředitel

 • Srpen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Čvn    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • Rubriky
 • Archiv
 • Nejnovější příspěvky