IINFORMACE ŘEDITELE ŠKOLY – aktuální dění k 30. 4. 2020

6.4. 2020

Vážení rodiče, milí studenti,

dovolte, abych Vás po měsíci pozdravil a seznámil Vás s aktuálními informacemi.

Rád bych poděkoval Vám, studentům i vyučujícím za trpělivost, snahu a píli při realizaci a zapojení do on-line výuky. Děkujeme za Vaši zpětnou vazbu a věcné připomínky. Mám radost, že převažují pozitivní reakce, nicméně vnímám i ty negativní. Pakliže jsou konstruktivní, nezříkám se je přijmout a snažím se o jejich řešení. Omlouvám se za některé své otevřené odpovědi těm, kteří se ve svých připomínkách zaměřují pouze na kritiku, mnohdy zacházející za hranu přijatelnosti. Neskrývám, že mne nenechávají v klidu poznámky, že se učitelé nesnaží, nechtějí snažit, nebaví je, nemají chuť, nevěnují se a podobně. Ujišťuji Vás, že se snaží, chtějí, jsou motivováni a pracují, mnozí nad rámec svého standardního času.

Podobné je to i se studenty – většina spolupracuje, zapojuje se, komunikuje. I mezi nimi se však najdou tací, kteří tuto výuku bojkotují, hledají důvody, proč nelze úkoly splnit a podobně. Tudy cesta nevede. Situaci v tomto směru značně komplikují média, která mnohdy překrucují jasná sdělení ze strany Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Vyjadřuji tím jasnou podporu ministrovi školství a upřímně říkám, že bych nechtěl být ani na vteřinu na jeho místě. Dostáváme dobré informace, mají hlavu a patu a jsou zcela srozumitelné. Je velká vůle, aby se chod škol co nejdříve vrátil do normálu. Bohužel existuje řada překážek, které tomu brání. Studenti by tedy neměli této situace zneužívat. Upozorňuji je, že dříve či později dospějí k závěru, že je velkou chybou nesnažit se o zapojování do současné podoby výuky. Dovednosti a znalosti, které přirozeně získávají ti, kteří cílevědomě pracují a plní zadané úlohy, budou liknavým studentům velice chybět. Neprojeví se to sice na hodnocení za druhé pololetí (to bude díky situaci značně zkreslené), ale velice brzy po zprovoznění školy v normálním režimu.

V současné chvíli máme rámcovou představu o průběhu v následujících dvou měsících školního roku. Do 31. 8. 2020 je v souladu se zákonem č.135/2020 de facto zrušena povinná školní docházka. Museli bychom pátrat hodně hluboko v naší historii, abychom objevili, kdy tomu tak bylo naposledy. Naštěstí žijeme v civilizované společnosti a toto dočasné opatření vnímáme ve vztahu k nutnosti dále se vzdělávat jako okrajovou záležitost. Všechny naše kroky činíme, jako by nic takového nebylo. Proto nadále hodnotíme aktivity studentů a budeme v tom pokračovat, i kdyby bylo známkování výslovně zakázáno. Již v minulém dopise jsem psal, že žádné takové opatření není. Mohl-li bych si vsadit, neváhal bych vložit veškeré svoje úspory na to, že zakázáno ani nebude. Povzbuzuji proto všechny aktéry současného procesu – vydržte v nastaveném režimu a udržte si v rámci možností pracovní a studijní elán.

Hodnocení – hodnocení na konci školního roku proběhne, nicméně bude přihlíženo k výrazně odlišným podmínkám distanční výuky. Akceptujeme vyhlášku č. 211/2020 Sb.

Maturity – maturanti mají možnost vrátit se do školy v režimu konzultačních hodin v malých skupinách od 11. května. Rozvrh konzultací je předběžně připraven od pondělí do čtvrtka a bude probíhat v dvouhodinových blocích. Didaktické testy ve společné části maturitní zkoušky se uskuteční začátkem června, profilová část maturity bude následovat. Termíny zatím nesděluji, čekám na závazné oznámení ze strany MŠMT. Maturanti se je včas dozvědí.

Trojskok – proběhne pouze písemná část, o přesném termínu budou studenti informováni. .

Co se děje a co nás čeká:

 • V pátek 1. a 8. května je státní svátek. Čekají nás tedy dva po sobě jdoucí prodloužené víkendy. Veškerá výuka se v tyto dny nekoná, budou to ctít i učitelé.
 • Prázdné prostory gymnázia jsme využili k vymalování některých tříd. Nyní probíhají malířské práce ve 2 třídách na prvním poschodí, postupně se nově vymalují i některé učebny v přízemí. I. patro bude připravené na možnost návštěvy školy maturujícími studenty, případně studenty kvarty, od 11.5.
 • Škola zakoupila venkovní stojan pro dezinfekcí, bude umístěn před vstupem do budovy. Před příchodem maturujících studentů (případně studentů kvarty) zajistíme důkladnou dezinfekci prostor, které budou užívat. V souladu s hygienickými a bezpečnostními opatřeními, které budou v nejbližší době vydány, zajistí TG podmínky pro bezpečný návrat studentů do školy.
 • V pondělí 4. května proběhne po delší době porada učitelského sboru s fyzickou účastí vyučujících, kde bude mimo jiného sděleno, jak mají učitelé postupovat v následujícím období. Kromě maturitní zkoušky a pokračování v distanční výuce bude na programu příprava přijímacího řízení do budoucí primy, resp. dalších ročníků. V důsledku vzniklé situace vznikla poměrně velká poptávka o možnost studia ve vyšších ročnících ze strany studentů, kteří momentálně studují na soukromých školách s výrazně vyšším školným za rok.
 • Od 11. května bude škola otevřená pro maturanty.
 • Zahradní slavnost se letos na konci června neuskuteční a přesouvá se na 4. září, kdy budou také oceněni nejúspěšnější studenti v rámci on-line výuky namísto ocenění za vyznamenání.

Nadále platí, že komunikace se školou je zajištěna na telefonním čísle 739 406 147 a na obvyklých emailových adresách prijmeni@trojskegymnazium.cz. Neváhejte se na nás obracet se svými dotazy, konstruktivními podněty či nejasnostmi.

Se srdečným pozdravem,

Mgr. Radim Jendřejas

V Praze – Troji 30. 4. 2020

 • Září 2020
  Po Út St Čt So Ne
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  282930  
 • Rubriky
 • Archivy
 • Nejnovější příspěvky