JARNÍ ŠKOLA MEDIÁLNÍCH STUDIÍ

27.5. 2019

Ve spolupráci s Metropolitní univerzitou Praha se každoročně koná pro studenty septimy dvoudenní workshop mediálních studií na půdě Metropolitní univerzity. Stejně jako v minulých letech byli i letos naši septimáni nadšeni. Za celou skupinu své dojmy shrnul Patrik Bárta:

Ve středu 22. 5. a ve čtvrtek 23. 5. Jsme společně se spolužáky ze 7 beta navštívili Metropolitní univerzitu na Jarově. Akce se nazývala Jarní škola mediálních studií.
První den byl podle původních plánů prohozen s druhým kvůli špatnému počasí. Na začátku jsme byli pohlceni základními informacemi o práci v médiích a pravidly natáčení zpravodajství. Výklad byl stručný a zábavný.
Profesoři byli velice milí a profesionální. Po výkladu jsme dostali úkol – měli jsme sami natočit buď nějaký krátký film, zpravodajství, anebo podle svého výběru. Každá skupinka to pojala trochu jinak – jedna natočila anketu, druhá parodovala americký pořad „How much is your outfit?“ a třetí ztvárnila krátkou grotesku. Natáčení jsme si všichni moc užili.
Druhý den nás čekalo procvičení našich prezentačních schopností a dovedností a mluva před kamerou. Každý se dozvěděl, jak na tom je J
Během celého kurzu jsme se toho hodně dozvěděli a naučili. Poté jsme obdrželi certifikáty. Oba dva dny jsme si vychutnali a rádi bychom se do budoucna zúčastnili dalších takových přednášek a kurzů

Patrik Bárta, 7a

 • Září 2019
  Po Út St Čt So Ne
  « Srp    
   1
  2345678
  9101112131415
  16171819202122
  23242526272829
  30  
 • Rubriky
 • Archivy
 • Nejnovější příspěvky