Prima a kvinta v Berlíně

11.4. 2017

Poslední březnové pondělí a úterý strávili všichni primáni a část kvinty v Berlíně. Proč? Chtěli vidět Egypt. A ten nejbližší se dá okouknout v berlínském muzeu Pergamon. Všechno dopadlo jinak. Slunce svítilo, jako by nebyl březen, za dva dny jsme ušli 25 kilometrů, jako bychom nejeli do města, ale na horskou túru, zmatek na snídani v hostelu byl takový, jako bychom ani nebyli ve spořádaném Německu, a Egypt jsme neviděli, protože Neues museum i s Nefertiti bylo zavřené, aniž by to bylo napsáno na stránkách Pergamonu. Přesto všechno to byla skvělá exkurze. Co o tom napsali primáni?

• Televizní věž mě moóóć překvapila svou výškou. Nikdy jsem neviděla vyšší stavbu.
  • Víc než prohlídka muzea se mi líbila prohlídka Berlína. Nejdřív jsem si říkal, co může být na Berlíně zajímavého, ale je to nádherné město.
  • Celkově jsem byla nadšená.
  • Nejvíce se mi líbila berlínská zeď.
  • v Pergamonu mě nejvíce zaujala Ištařina brána. Byl na ní nakreslený lev, koza, drak a kůň. Bylo to obrovské a hrozně hezké.
  • Bolely nás všecky nohy, ale vydrželi jsme to.
  • Cesta vlakem byla suprová. Byl jsem v kupé s pěti spolužáky!
  • Mě osobně nejvíc zaujala Brandenburská brána a a památník holokaustu, který byl podobný labyrintu.
  • A s celou třídou jsme se vyfotili na červeném koberci.