Stříbrný Lukostřelec ČR 2019

12.4. 2019Tereza Marková

V pátek 12. 4. 2019 proběhlo slavnostní zahájení Stříbrného Lukostřelce ČR. Toto zahájení odstartovala tisková konference v prostorách Břevnovského kláštera. Za Trojské gymnázium se slova ujal náš pan ředitel Mgr. Radim Jendřejas, MBA. Cílem projektu je představit a podpořit projekty, které napomáhají rozvoji rusko-českých vzájemných vztahů.

V roce 2018 získalo Trojské gymnázium sošku Stříbrného Lukostřelce za projekt „Vzdělávání rusky mluvicích studentů ze států bývalého SSSR: specifický vzdělávací program obsahující adaptační kurz a intenzivní výuku českého jazyka pro cizince.“

Letošní vyhlášení bude probíhat 31. 10. 2019 též v prostorách Břevnovského kláštera a při této příležitosti budou pohoštění připravovat naši kolegové a studenti Euroškoly v České Lípě.