Návštěva z Francie očima studentů

Trojské gymnázium navštívili studenti z francouzské školy Collège le Ronceray v Le Mans. Sami navštívili všechna zajímavá místa Prahy a s oběma kvartami se vydali do Terezína, kde po pár komplikacích měli i svého průvodce ve francouzském jazyce.

Terezín zaujal jak nás, tak i francouzské studenty. Prošli jsme malou i velkou pevnost a pak to zakončili milým obědem v Litoměřicích.

Ve škole jsme strávili dvě hodiny matematikou, kde byla malou překážkou jazyková bariera, protože anglicky na tom nebyli Francouzi tak dobře jako my, ale moc nám to nevadilo.

Ve čtvrtek 6. 4. čekal naše francouzské přátele návrat domů, a tak jsme je před večer návratem domů pozvali k nám do školy. Ze začátku jsme si jen povídali, především pomocí pana učitele Arcii, který učí španělštinu a francouzštinu, ale pak jsme to vzali do svých rukou a Francouzi nám začali pouštět jejich oblíbené písničky a začali jsme všichni tancovat. Popěti hodinovém tanci a hraní fotbalu už museli domů. Loučení bylo hodně dojemné, i když jsme se moc dlouho neznali, opravdu nám všem přirostli k srdci, a tak jsme si rozdali Facebooky a kontakty. A hlavně pan ředitel Jendřeas nám slíbil, že je i my za rok navštívíme.                 Karolína Hamouzová, 4b

 • Srpen 2018
  Po Út St Čt So Ne
  « Čvn    
   12345
  6789101112
  13141516171819
  20212223242526
  2728293031  
 • Rubriky
 • Archiv
 • Nejnovější příspěvky