Návštěva z Francie očima studentů

11.4. 2017

Trojské gymnázium navštívili studenti z francouzské školy Collège le Ronceray v Le Mans. Sami navštívili všechna zajímavá místa Prahy a s oběma kvartami se vydali do Terezína, kde po pár komplikacích měli i svého průvodce ve francouzském jazyce.

Terezín zaujal jak nás, tak i francouzské studenty. Prošli jsme malou i velkou pevnost a pak to zakončili milým obědem v Litoměřicích.

Ve škole jsme strávili dvě hodiny matematikou, kde byla malou překážkou jazyková bariera, protože anglicky na tom nebyli Francouzi tak dobře jako my, ale moc nám to nevadilo.

Ve čtvrtek 6. 4. čekal naše francouzské přátele návrat domů, a tak jsme je před večer návratem domů pozvali k nám do školy. Ze začátku jsme si jen povídali, především pomocí pana učitele Arcii, který učí španělštinu a francouzštinu, ale pak jsme to vzali do svých rukou a Francouzi nám začali pouštět jejich oblíbené písničky a začali jsme všichni tancovat. Popěti hodinovém tanci a hraní fotbalu už museli domů. Loučení bylo hodně dojemné, i když jsme se moc dlouho neznali, opravdu nám všem přirostli k srdci, a tak jsme si rozdali Facebooky a kontakty. A hlavně pan ředitel Jendřeas nám slíbil, že je i my za rok navštívíme.                 Karolína Hamouzová, 4b

 • Prosinec 2023
  Po Út St Čt So Ne
   123
  45678910
  11121314151617
  18192021222324
  25262728293031
 • Rubriky
 • Archivy
 • Nejnovější příspěvky