Na naší škole od října 2025 probíhá prestižní vzdělávací program Jean Monnet (Erasmus+) – EU4Geo. V jeho rámci se věnujeme mezinárodnímu eTwinningovému projektu s názvem Protecting Our Heritage: Nature and the Environment We Live In s partnerskými školami z Turecka. Tento projekt staví žáky do role aktivních badatelů, kteří propojují kulturní historii s environmentální udržitelností a občanskou odpovědností.
Naši žáci v projektu vystupují jako „strážci dědictví“ (Heritage Guardians). V rámci své práce využívají moderní technologie GIS (geografické informační systémy) k dokumentaci a analýze ohrožených míst a následně navrhují kreativní vize a plány na záchranu těchto památek.

Aby žáci získali hlubší vhled do skutečné praxe, přivítali jsme u nás 11. 5. 2026 odbornici Míšu Beerovou, projektantku v pozemním stavitelství. Paní Beerová má dlouhodobé zkušenosti v oblasti technické správy a péče o památky, o které se s námi neváhala podělit.
Během setkání měli žáci jedinečnou příležitost:
Setkání s odborníkem z praxe vyvolalo u žáků velmi příznivé reakce. V následném dotazníkovém šetření žáci vyzdvihli především profesionalitu a inspirativní přínos celé přednášky.



Mezi nejčastější pozitivní postřehy v dotaznících patřily:



Přednáška byla pro žáky velmi přínosná a pro mnohé z nich se stala i inspirací při přemýšlení o budoucím studijním zaměření. Děkujeme paní Michaele Beerové za velmi přínosný a odborný pohled přímo z praxe, který našim žákům pomohl lépe uchopit jejich roli v rámci tohoto mezinárodního projektu.