Měli se primáni jako v pohádce?

3.7. 2016

Primáni strávili závěr školního roku v penzionu Pohádka na Šumavě. Jak se měli? Skvěle. S podrobnostmi výletu nás seznámí paní učitelka Zinková:

Školní výlet začal v pátek cestou do Železné Rudy, kde jsme se se žáky ubytovali a po večeři jsme den zakončili procházkou po Železné Rudě.

V sobotu po snídani jsme se vydali na celodenní výlet, při kterém jsme navštívili Čertovo jezero a Černé jezero. Kromě krátké spršky se nám počasí vydařilo, horské sluníčko svítilo. Po večeři následovala cesta ke kostelu, který je svým hvězdicovým půdorysem význačný a známý, potom do vyhlášené železnorudské cukrárny a den jsme zakončili společným program na spřátelení zúčastněných žáků.

V neděli jsme se vydali na horu Špičák, kam jsme vyjeli lanovkou. Nahoře se nacházela rozhledna, na kterou téměř všichni vystoupali a pokochali se nádherným výhledem. Dolů jsme sešli pěšky. Zastavili jsme se u kapličky, která byla postavena pro tzv. baraby, tedy pro dělníky z Rakousko-Uherska, kteří stavěli nejdelší železniční tunel (Špičácký) v ČR (od r. 2007 je 2. nejdelší). Počasí nám opět přálo. Po večeři jsme v rámci stmelovací akce navštívili bowling, při kterém si žáci, náhodně rozdělení do dvou skupin, navzájem fandili, což vidíme jako přínosné.

Pondělí proběhlo v duchu balení. Před odjezdem jsme ještě jednou navštívili onu vyhlášenou cukrárnu a vydali jsme se na nádraží.

Výlet byl přínosný pro stmelení kolektivu, žáci si užili horské túry a dozvěděli se i zajímavosti z historie. Problémy se nevyskytly, takže příští rok můžeme do Pohádky vyrazit znovu.

 

29.6. 2016  Bc. Zinková Lucie

 • Říjen 2022
  Po Út St Čt So Ne
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930
  31  
 • Rubriky
 • Archivy
 • Nejnovější příspěvky